projekty-ogrody-1

O firmie

Czyli dlaczego kochamy to, co robimy.

Witam! Nazywam się Maciej Korek i jestem architektem krajobrazu, ogrodnikiem i miłośnikiem przyrody. Projektowanie, zakładanie i pielęgnacja ogrodów to moja wielka pasja od lat, od kilku lat staram się ją rozwijać w autorskim projekcie Korzenie.

Moje podejście do pracy cechuje głęboki szacunek do natury, którą coraz lepiej rozumiem, z którą staram się harmonizować oraz wchodzić w łagodne interakcje. Respekt dla przyrody przejawia się również w ograniczeniu do minimum stosowania w ogrodach pestycydów. Oznacza to, że preferuję stosowanie ich biologicznych odpowiedników, których skuteczność w walce z ogrodowymi szkodnikami została już potwierdzona. Pestycydy pochodzenia chemicznego są więc dla mnie tylko ostatecznym narzędziem.

W polu moich zainteresowań znajduje się zarówno przestrzeń prywatna, jak publiczna, a więc ogrody, skwery a nawet parki. Głównie zajmuję się jednak ogrodami przydomowymi. Podczas projektowania najbardziej zależy mi na uzyskaniu harmonii pomiędzy projektowaną przestrzenią a jej otoczeniem i to właśnie podejście jest mi najbliższe. Bardzo dużo serca wkładam również w realizację ogrodów i dzięki temu, a także dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu, w zakładanych przeze mnie przestrzeniach można poczuć się swobodnie i komfortowo. Z kolei w pielęgnacji stawiam na punktualność oraz precyzję w wykonywaniu zabiegów – w efekcie ogrody którymi się zajmuję cieszą swoich właścicieli przez cały czas trwania sezonu wegetacyjnego.

Zagadnienia, które w ostatnim czasie interesują mnie najbardziej związane są z ogrodami tematycznymi (ogród pachnący, śródziemnomorski, egzotyczny, rustykalny  etc) oraz  zielonymi dachami (green roofs). Tymi tematami staram się też „zarażać” swoich Klientów.

Zapraszam do współpracy!